Dotacje do fotowoltaiki – program „Mój Prąd’’

 

Inwestycje w Instalacje fotowoltaiczne cieszą się w Polsce coraz większym zainteresowaniem. Codziennie dochodzą nowi chętni chcący korzystać z czystej energii oraz cieszyć się darmowym prądem. Aby ten trend został podtrzymany, Państwo daje kilka możliwości dofinansowania takich inwestycji jak fotowoltaika. Jedną z nich jest rządowy program „Mój Prąd”.
Program skierowany jest do gospodarstw domowych na terenie całej Polski. Beneficjentami mogą być osoby mające status prosumenta, a więc wytwarzające prąd tylko i wyłącznie na własne potrzeby, mają zawartą umowę kompleksową z zakładem energetycznym, która reguluje kwestie związane z wprowadzeniem do sieci energii elektrycznej wytworzonej w mikroinstalacji. Moc instalacji musi mieścić się w przedziale od 2 do 10kW i nie może być rozbudową już istniejącej instalacji.
W ramach programu beneficjent zyskuje zwrot do 50% kosztów inwestycji, jednak nie więcej niż 5.000zł na instalację. Środki otrzymane z dotacji są zwolnione z podatku PIT.
Aktualny nabór wniosków trwać będzie do 18.12.2020 lub do wyczerpania alokacji środków.
Pula środków przeznaczona na cel programu pierwotnie wynosiła 1 mld zł, jednak z uwagi na ogromne zainteresowanie programem, Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska na początku listopada 2020 ogłosił, że zwiększy pulę o dodatkowe 100 milionów złotych. Program ma być też kontynuowany w 2021 roku.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat instalacji fotowoltaicznej oraz programu „Mój Prąd”, napisz lub zadzwoń do nas. Nasi Architekci Energetyczni odpowiedzą na Twoje pytania, dopasują instalację do Twoich potrzeb, zajmą się w Twoim imieniu procedurą przyłączenia instalacji, a także pomogą uzyskać dofinansowanie.

Categories:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *